Hindistan Seyahat Birliği Üyelerine Milas Tanıtıldı

Hindistan Seyahat Birliği Üyelerine Milas Tanıtıldı

Hindistan’ın en büyük seyahat acenteleri birliği TAFİ üyelerinin, 2 yılda bir gerçekleştirdiği kongre bu sene 26-31 Ekim 2017 tarihleri arasında Dalaman’da yapılacak… Kongre için Muğla’ya gelen 600 kişilik Hintli konuklardan 120 kişilik bir grup ise ilçemize gelerek bir dizi kültür etkinliklerine katıldı. Kültür gezisinin son durağı Çöllüoğlu Han’da konuklara yöresel lezzetler ikram edilirken, sunulan defile ise göz kamaştırdı…
İlimize bağlı Dalaman’a 26-31 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan kongre için gelen 600 kişilik Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği TAFİ üyelerinden yaklaşık 120 kişilik bir grup, ilçemize gelerek, Milas’ın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanıştı.
Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Milas Turizm Müdürlüğü tarafından havalimanında karşılanan konuklar önce Atapark’ta düzenlenen törene katıldılar. Burada halk oyunları gösterileriyle karşılanan konuklar, Milaslılardan yoğun ilgi gördü. Hintli konuklar daha sonra Gümüşkesen Anıtı, Baltalı Kapı ve Uzunyuva (Hekatomnos) Anıt Mezar ve Kutsal Alanı gezdiler.
TAFİ – DOKTOB işbirliğiyle bu yıl kongrelerini yapmak üzere Dalaman’a gelen Hintli konukların bir bölümünün geldiği ilçemizde, Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi ve İlçe Turizm Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen kültür gezisi kapsamında, ilçenin tarihi mekânlarından bir olan Çöllüoğlu Han’da yöresel lezzetler ikram edilirken, Milas Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde ve Nadiye Uslu tarafından koreografisi hazırlanan, bir grup öğrenci tarafından sunulan defile, hem Hintli konuklar, hem de etkinliği izleyen Milaslılar tarafından ilgi ile izlendi.Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Hintli misafirlerle yakından ilgilenirken Kaymakam Eren Arslan yaptığı konuşmada Hintli misafirleri Milas’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Yapılan yöresel ikramlar ve sahnelenen mini defileden memnun kalan Hintli konuklar, tüm defileyi cep telefonlarıyla kayda alırken, defilenin ardından manken kızlarla fotoğraf çektirmek için yarıştılar.
Bir günlük kültür gezisi kapsamında ilçemize gelen Hintli konuklar ilçemizdeki ziyaret programının ardından Marmaris’e döndüler.

Yöresel lezzetler ve defile…

70 toplam görüntüleme, 2 bugün görüntüleme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*