KIRSAL MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

KIRSAL MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sorumluluk alanında kalan birçok kırsal mahallede gerekli düzenlemeleri tamamladı; çalışma programında yer alan diğer mahallelerde ise hazırlıklara başladı.
Milas Belediyesi, 2014 yılı öncesinde köy statüsünde olan, Büyükşehir yasası gereği mahallelere dönüşenkırsal alanlarda yatırımlarını sürdürüyor. 2016-17-18 yılları çalışma programında yer alan İlçe geneli ve 132 kırsal mahallede düzenleme ve yenileme çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri söz konusu mahalleleri toplamda 1.138.639 m2 al ve üst yapı işini tamamladı.
2016 yılı içerisinde kırsal mahallelerde başlattığı yatırım atağına hız kesmeden devam eden Milas Belediyesi, şimdiye kadar çeşitli alanlarda yaptığı çalışmalar ile birçok mahallenin çehresini değiştirdi.Altyapı,üst yapı,yeni ulaşım yollarının açılması, mevcut yolların bakım onarımı,sathi ve sıcak asfalt kaplaması,taş duvar örülmesi,meydan düzenlemesi,yeni çocuk oyun alanlarının yapımı gibi birçok alanda hizmetlerini sürdüren Milas Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin yaptığı çalışmalar, kırsal mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızın da beğenisini kazanıyor.Fen İşleri ekipleri ayrıca kendi sorumluluk alanları dışında kalan okul, cami ve sağlık evlerinin bakım,onarım ve çevre düzenleme işlerini de aralıksız sürdürüyor.
Ekipler şimdiye kadar kırsal mahallelerde, toplamda 546.274 m2 sathi asfalt , 211.200 m2 roadmix, 267.000 m2 Kilit parke 51.628 m2 Beton yol, 17.206 m2 Dekoratif kaldırım ,4.371 m2 Dekoratif parke , 36.575 m2 Sıcak asfalt kaplama ve 4.385 m2 altyapı büz döşeme işini tamamladı.

‘İş yapmak, sorun çözmek,insan memnun etmek’ anlayışı ile çalışmaların sürdürüldüğünü belirten ve 132 kırsal mahalleye eşit hizmet götürmeye devam ettiklerini dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.
“2016 yılı içerisinde başlattığımız kırsal alan yatırımlarımıza 2017 yılında da hız kesmeden devam ediyoruz” diyen Tokat ; ”2018 yılı içerisinde de aynı şekilde devam edecek. 2016 yılı içerisinde kırsal mahalle ziyaretlerimizde yaptığımız konuşmalarda gerekli eksiklikleri tespit ettiğimizi belirtmiş, 2018 yılı sonu itibari ile de yaptığımız çalışmalar sonucunda bu mahallelerimizdeki değişimi herkesin göreceğini söylemiştik.Ekiplerimiz her alanda çalışmalarını devam ettiriyor.Birçok mahallemizde çalışmalarımızı tamamladık,programlarımız dahilinde diğer mahallelerimizde de eksiklikleri gideriyoruz”dedi. Vatandaşların kış aylarının yarattığı olumsuzluklardan etkilenmemesi için uğraş verdiklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sözlerine şöyle devam etti: “Ekiplerin yaptığı her çalışmayı dikkatle takip ediyorum. Kırsal mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımızın hassasiyetini anlıyor ve hizmetten geri kalmaması için çalışıyoruz. Sorunsuz, çağdaş, modern kenti inşa etmek için eşit ve adaletli olarak her noktaya hizmeti taşımak istiyoruz” dedi.
Başkan Tokat “Milas Belediyesi çalışıyor, kırsal mahalleler gelişiyor” diyerek sözlerine son verdi.

92 toplam görüntüleme, 1 bugün görüntüleme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*