Özdemir’den alt yapı çalışmaları hakkında basın açıklaması

Özdemir’den alt yapı çalışmaları hakkında basın açıklaması

Değerli Basın Mensupları;

CHP Grup Başkan Vekili Şakir Özdemir; “Yapılan Alt Yapı Çalışmaları Ortak bir Çalışmadır ve Muğla’ya 29.5 Milyon TL Yatırım Yapılmaktadır.”
Muğla Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Şakir Özdemir AKP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça’nın alt yapı eleştirilerine devam etmekte olan çalışmaların ortak çalışma olduğunu söyleyerek cevap verdi.
AKP Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Gültekin Akça’nın alt yapı çalışmaları ile ilgili eleştirilerine cevap vermek ve vatandaşı doğru bilgilendirmek için açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Şakir Özdemir Menteşe’de devam eden ve 4 etaptan oluşan alt yapı çalışmalarında tüm yatırımcı alt yapı kuruluşları Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ, ADM Elektrik Dağıtım, Türk Telekom, Süperonline, Akmercan Doğalgaz Dağıtım A.Ş’nin bulunduğunu Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Milyon TL, diğer kurumların 10 Milyon 500 Bin TL yatırım yaptığını söyledi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Şakir Özdemir;
“Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra yollar, ulaşım, sağlık, tarım, alt yapı ve içme suyu gibi birçok önemli konularda Muğla hizmet yağmuruna tutuldu ve bugüne kadar Muğla’ya Büyükşehir ve MUSKİ 782 Milyon TL yatırım yaparak birçok alt yapı, yol, tarım, sağlık, spor ve daha birçok hizmeti vatandaşların hizmetine sundu. AKP Büyükşehir Meclis üyemizin bahsettiği çalışmalarda Ağustos 2017 tarihinde Menteşe ilçesi sanayi kavşağında başladı ve ilk etabı tamamlandı. Alt yapı, kanalizasyon, içme suyu, doğalgaz, elektrik, internet gibi çalışmaların diğer kurum ve kuruluşlarla koordineli yapılması sayesinde bir daha bu caddelerde zorunlu olmadıkça alt yapı çalışması yapılmasının da önüne geçilecek. 1. Etabı tamamlanan çalışmaların devamında 2. Etap Aylin Karaca Kavşağı-Heykel arasındaki Cumhuriyet Caddesi, 3. Etap Heykel-Kız Meslek Lisesi arasındaki Recai Güreli Caddesi ve son etap olan 4. Etap ise Kız Meslek Lisesi-Şehitlik arasındaki Abdi İpekçi Caddesi’ndeki çalışmalardan sonra bahsi geçen caddelerde yol, kaldırım, meydan ve kavşak düzenlemelerinin yanında 5 kilometrelik asfalt çalışması da yapılarak en işlek olan ana caddeler yeni bir çehre kazanacak. Bu çalışmalara

Büyükşehir Belediyemiz 19 Milyon TL, diğer kurumlarımız da 10 Milyon 500 Bin TL yatırım yapıyor. Bu çalışmalar bittiğinde Menteşe ilçemizin girişinden, en işlek caddeleri ve çıkışına kadar yapılan yeniliklerle kent trafiğinin rahatlaması ve yeni bir görünüme kavuşmasını hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın doğru bilgilenmesi ve şehrimize yapılan yatırımların ne olduğunun ve hangi kurumlar tarafından yapıldığının bilinmesi açısından bu basın açıklamasına gerek duyulmuştur. Muğla Büyükşehir Belediyesi meclisi olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için diğer meclis üyelerimizle uyum içerisinde çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz.” dedi. ,

514 toplam görüntüleme, 2 bugün görüntüleme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*