ANNE VE BABAMLA BİRLİKTE ÖĞRENİYORUM

ANNE VE BABAMLA BİRLİKTE ÖĞRENİYORUM

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Merkezleri’nin yaz dönemini kapsayan ‘Anne-Babamla Birlikte Öğreniyorum’ projesi Temmuz ayı içinde ilçemizde başlıyor.
Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir proje ile ilgili olarak Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ve basın mensuplarını bilgilendirerek, Temmuz ve Kasım ayları içersinde yapılacak olan sportif ve kültürel kurslarla ilgili açıklamalar yaptı.
4 Haziran 2018 Pazartesi günü Milas Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda Milas Kaymakamı Eren Arslan ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir ve Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri Şahin Demir, Asuman Melis Özer ve Fatih İnpınar, Kaymakam Eren Arslan’a ve basın mensuplarına proje çalışmaları ve öğrencilere verilecek ücretsiz kurslarla ilgili açıklamalar yaptı.
Aşkın Binbir; “Anne- Babamla Birlikte Öğreniyorum” projesinin, gelecekte toplumumuzun temel taşı olacak aile bireylerinin sağlıklı bir aile ortamında yetişmesi, aile ve gençlerin dostluk, kardeşlik ve hoşgörü duyguları içersinde tanışıp kaynaşmaları ve bu vesile ile sosyal oyumun sağlanması, aile yapısının sağlam olduğu takdirde toplumda idari ve adli yönden huzurlu, ilmi yönden başarılı, dini yönden huzurlu bir nesil meydana gelmesi beklenmektedir” dedi.
Hedeflerinin 7-18 yaş ağırlıklı öğrenci ve aile bireyleri olduğunu vurgulayan Aşkın Binbir; “500’e yakın bireyin bu projeden yaralanmasını bekliyoruz” dedi.
Binbir, özellikle bağımlılıkla mücadele ve anne babası ayrılmış öğrencileri proje kapsamında çocuklarla birlikte anne babaları kurslara alarak, birlikte zaman geçirmelerini ve birlikte eğlenmelerini sağlayacaklarını belirterek, kurslarla ilgili tüm ön çalışmaların ve hazırlıkların yapıldığını söyledi
Temmuz- Kasım ayları içersinde Milas Gençlik Merkezinde Gitar- Bağlama, Basketbol, Badminton, Masa Tenisi, Güreş- Zekâ Oyunları Satranç, Mangala- Yazılım Kodlama ve Bilgisayar- İngilizce-TYT Matematik Kampı, El Sanatları, Ebru Resim, El İşi Eğitimleri- Drama ve Adab-ı Muaşeret-Dinimi Öğreniyorum gibi farklı alanlarda kursların açılacağını söyleyen Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ve anne babalarını kurslara katılmaları için davette bulundu.
Projeye Destek Olacağız…
Milas Kaymakamı Eren Arslan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Projesi olan ve Gençlik Merkezlerince açılacak olan “Anne-Babamla Öğreniyorum” sosyal yardım etkinliğine Milas Kaymakamlığı olarak destek sağlayacaklarını vurgulayarak, özellikle kurslara öğrencilerin katılımlarıyla ilgili araç kolaylığı konusunda yardımcı olacaklarını belirtti.
Kaymakam Arslan; böylesine güzel ve anlamlı bir proje ile çocuklarımız, gençlerimiz anne babaları ile birlikte zaman geçirme fırsatını da bulmuş olacaklar” diyerek, projenin başarılı olması ve hedeflerini yakalamasını temenni etti.
Kurslara Katılım İrtibat Bilgileri
Telefon Numarası: 0252 512 53 33
Adres: Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü Cumhuriyet Mah.Stad Cad.No:13/C Şehir Stadyumu Yanı

441 toplam görüntüleme, 1 bugün görüntüleme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*