TEK LİSTE, TEK İSİM… YENİ BAŞKAN AHMET KARABIYIK

TEK LİSTE, TEK İSİM… YENİ BAŞKAN AHMET KARABIYIK

Yeni Milasspor’da, 3 yıllık geleceğini belirlemek için yapılan seçim sonrasında, kulüp Başkanlığına tek aday olan Ahmet Karabıyık seçildi… Kongre sonrası bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri görev dağılımını yaparak çalışmalarına başladı…
26 Mayıs Cumartesi günü Milas Aşkıdil Akarca Toplantı ve Konferans Salonu’nda yapılan Yeni Milasspor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılım ve ilgi yine beklendiği gibi olmadı.
Milas Belediye Başkanı ve Yeni Milasspor Kulübü Fahri Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi Meclis Üyeleri, Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen ve Yeni Milasspor Kulübü üyelerinin katıldıkları Yeni Milasspor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı, Divan Kurulu üyelerinin belirlenmesi sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.
İlk Konuşma Başkan Özmen’den Geldi…
Toplantının ilk konuşmasını Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen yaptı ve konuşmasında 3 yıllık başkanlık ve yönetim sürecinde yaşadıkları sıkıntıları anlatarak, mevcut olanaklar dâhilinde 2 şampiyonluk yaşadıklarını söyledi.
Özellikle sosyal medya yolu ile Yeni Milasspor yönetimi üzerinde ve şahsı ile ilgili yapılan söylemleri eleştirerek, Yeni Milasspor’un kavga, tartışma yeri olmadığını vurgulayarak; “gönül isterdi ki yönetimimizle hep birlikte, bir üst lig olan BAL Ligi’nde olabilmenin mutluluğunu yaşayabilseydik” dedi.
Amigo Şeker İbrahim Alır; “Sevdamız Yeni Milasspor’dur” dedi…
Yeni Milasspor Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Başkan Özmen’in konuşması sonrasında söz alan Yeni Milasspor Kulübü Amigosu İbrahim Alır yaptığı konuşmasında, sosyal medya üzerinden yazdığı tüm yazılarında her zaman Sevdamız Yeni Milasspor’dur dediğini ve bu sevda için tribünlerde yer aldığını vurgulayarak, Yeni Milasspor Kulübü’nün yerinin asla amatör kümeler olmadığını belirterek; “BAL Ligi’ne Yeni Milasspor’u taşıyabilecek yönetimleri kulübün başında görmek istiyoruz” dedi.
Başkan Tokat’tan Anlamı Cümleler…
Yeni Milasspor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda kulübün fahri başkanı ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat üyelere yönelik bir konuşma yaparak, Yeni Milasspor ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktardı.
Yeni Milasspor’un genel kurul toplantılarının beklediği ve arzu ettiği güzel görüntüler içersinde olması gerektiğini, ancak hiçbir zaman sıkıntısız bir genel kurul toplantısı gerçekleştirmediklerini söyleyen Başkan Tokat, mevcut olanaklarla Milas Belediyesi olarak, Yeni Milasspor Kulübü’ne ve diğer spor kulüplerine maddi desteklerde bulunduklarını ve bulunmaya da devam edeceklerini belirterek, mevcut şartların her geçen gün daha kötüye gittiğini söyledi.
Kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi gelirini kendi yaratabilecek bir spor kulübü olmanın önemini de belirten Başkan Tokat, Hasan Özmen Başkanlığındaki eski yönetimin 3 sene içinde, 2 şampiyonluk yaşamasının önemli olduğunu söyledi. Eski yönetim kuruluna yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Başkan Tokat, yeni seçilecek yönetim ekibine de başarı dileklerini iletti.
Yapılan konuşmalar sonrasında önce 20017-2018 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Başkan Hasan Özmen tarafından okunarak ibrası yapıldı. Akabinde denetim kurulu raporunun okunması ve ibrası da gerçekleştirildi.
Yeni Milasspor Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda gündemin son maddesi olan seçim ve oy kullanmaya geçilerek, 450’e yakın üyesi olan Yeni Milasspor Kulübü’nün yaklaşık 72 üyesi oy kullandı.
2018-2019 sezonu ile birlikte 3 yıllığına tek liste ve tek isim olarak aday olan Milas Özel Rehabilitasyon Merkezi Sahibi, Milas Yörük Obaları Derneği Başkan Yardımcısı ve Güllük Halı Saha İşletmecisi, 2007-2008 Yeni Milasspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Ahmet Karabıyık, Yeni Milasspor’un yeni Başkanı oldu.
Başkan Karabıyık Teşekkür Etti…
Yeni Milasspor’un yeni Başkanı Ahmet Karabıyık yaptığı konuşmada, seçime katılan ve oy kullanan, kullanmayan her üyeye teşekkür ettiğini söyledi ve hedefinin yeni sezonda Milas’ın kendi çocuklarıyla lig mücadelesi yapmak ve eldeki mevcut imkânlar ölçüsünde Süper Amatör Küme’de, Yeni Milasspor’u ve Milas’ı temsil etmek ve BAL Ligi yolunda keyifli bir Yeni Milasspor’u herkese izletebilmek olduğunu vurguladı.
Eski yönetim ekibine yaptığı çalışmalar için de teşekkür eden Ahmet Karabıyık; “kulübümüzün fahri başkanı ve Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a da verdiği destekler için teşekkür ediyorum” dedi.
Yeni Milasspor Yönetim Kurulu Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu:
1-Ahmet Karabıyık 2-Soner Çamlıbelen 3-Önder Sevim 4-Cömert Doğan 5- Arif Koz 6-Faik Özdemir 7- Çağrı Purma 8-Savaş Küç 9-Cemal Devrim 10-Saadettin Kuyucu 11-Muzaffer Yıldırım 12- Durmuş Karyağdı 13- Servet Coşkun 14-Oktay Ülker 15- Osman Özen
Yedek Üyeler:
1-Necla Küçük 2-Osman Atıcı 3-Edip İşler 4- Alper Öncer 5-Okan Akar 6-Saim Tartan 7-Muhittin Özer 8- Mustafa Göksungur 8-Yüksel Karayılgın 9-Kenan Özçelik 10-Dinçer Kocabaş 11-Muammer Muğla 13- Ali Özgür 14-Setter Kıy 15- Volkan Çağırkan
Denetim Kurulu Asil Üyeler:
1-Durmuş Karaoğlan 2- Mustafa Karyağdı 3- Önder Babacan
Yedek Üyeler:
1-Cengiz Çam 2- Kadir Gül 3- Hüseyin Kaya
Muğla ASKF Üyeleri
1-Muhammet Tokat 2-Ahmet Karabıyık 3- İlgin Göktepe
Yedek Üyeler:
1-Hasan Özmen 2- Soner Çamlıbelen 3- Arif Koz.
GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDI…
26 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapılan Yeni Milasspor Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda kulübün yeni yönetimine seçilen, 2018-2019 sezonu ile 3 yıllık göreve gelen Ahmet Karabıyık başkanlığındaki Yeni Milasspor’un yeni yönetimi görev paylaşımı için ilk toplantısını, basın önünde 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü yaptı.
MİTSO Toplantı Salonu’nda yapılan görev paylaşımı toplantısına 15 üyeden 9 üye katılırken, geriye kalan 6 üyenin mazeretleri nedeniyle toplantıya katılamadığı öğrenildi.
Yeni Milasspor Yönetimi’nde görev dağılımı şu şekilde yapıldı
Başkan Ahmet Karabıyık, Başkan Yardımcısı Soner Çamlıbelen, As Başkan Cömert Doğan, Genel Sekreter Arif Koz, Sayman Cemal Devrim, Alt Yapı Sorumlusu Saadettin Kuyucu, Halkla İlişkiler ve Basın Danışmanı Çağrı Purma ve Genel Kaptan Savaş Küç, diğer yöneticiler Önder Sevim, Faik Özdemir, Muzaffer Yıldırım, Durmuş Karyağdı, Servet Coşkun, Oktay Ülker, Osman Özen.
Yerli Hoca, Yerli Futbolcu…
Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Ahmet Karabıyık yönetim kurulu görev dağılımı sonrasında yaptığı açıklamada; “henüz yönetim anlamında çok yeniyiz, kulübün yönetimine talip olurken kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntıları bilerek görev istedik. Zaman içersinde hem bizler yeni görevlerimize alışacağız hem de kulübümüzün temel sıkıntılarının neler olduğunu tespit edip bu sıkıntıları çözmek için kimlerle işbirliği içersine gireceğimizi araştıracağız. Elimizden gelen tüm çabayla kulübümüzü ve takımlarımızı Ekim ayı içinde başlayacak liglere hazır hale getireceğiz” dedi.
Transfer komitesini de oluşturacaklarını vurgulayan Başkan Karabıyık; “önce takımımızın yeni hocası ile analaşacağız daha sonra da yeni hocamızla birlikte Süper Amatör Kümede mücadele edecek futbolcu kadromuzu belirleyeceğiz” açıklamasında bulundu.
Başkan Ahmet Karabıyık yaptığı açıklamada; “ilk etapta yerli hoca ve genç futbolcularımızla kendi olanaklarımız ölçüsünde, ayaklarımız yere sağlam basarak ligde yer alacağız” dedi.
Birlik ve beraberlik içersinde 2018-2019 sezonunda Yeni Milasspor için en iyi mücadeleyi vereceklerini söyleyen Başkan Karabıyık; “yeni yönetim kademesinde yer alan tüm yönetici arkadaşlarıma ve ekibimize destek olan herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

421 toplam görüntüleme, 1 bugün görüntüleme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*