BAŞKAN TOKAT VE GÜRÜN’DEN ESNAF ZİYARETİ

BAŞKAN TOKAT VE GÜRÜN’DEN ESNAF ZİYARETİ

Milas Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Muhammet Tokat ve Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Osman Gürün; Milas esnafına ve kurumlarına bir dizi ziyarette bulundu.

Geçtiğimiz gün seçim çalışmaları kapsamında Milas esnafını ziyaret eden Başkan Tokat ardından Ören Mahallesine giderek halka seslendi. Ziyaretlerinde kendisine Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Osman Gürün, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Meclis Üyesi Adayları ve İyi Parti Temsilcileri eşlik etti. Yoğun geçen ziyaretlerde Başkan adayları vatandaşlarla buluşup onların görüş ve önerilerini dinleyerek sorularını yanıtladılar.

Milas ziyaretlerinin ardından Ören Mahallesine geçen Başkan Tokat ve Gürün, burada İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’un da katılım sağladığı bir toplantı yaparak halka seslendiler.

“OY İÇİN HALKI KANDIRMA”

Yoğun programı sebebiyle açılış konuşmasını yapan Başkan Tokat konuşmalarında seçim sürecinde yapılan hayali projeler ile halktan oy devşirmeye çalışanlara tepki göstererek; “ Yıllardır mücadelesini verdiğimiz konularda bizimle birlikte bize destek olmayan insanlar şimdi çıkıp da seçim sürecinde siyaset yapmak adına hayali projelerle insanların karşısına çıkıyor. Bu da yetmiyormuş gibi bizi ve bizim yaptığımız hizmetleri kötülüyor. Halkı doğru bilgilendirmiyorlar. Bir makam mevki uğruna kazanma hırsı uğruna aslı astarı olmayan şeylerle halkı kandırmak doğru ve kabul edilebilir bir şey değildir.” dedi.

Muğla genelinde adaylık için yarışanlar için ise “Dikkat ettiniz mi bilmiyorum; o kadar çok aday var ama kimse birbirini eleştirmiyor. Yalnızca Osman Gürün üzerine bir siyasi seçim kampanyası yürütülüyor. Çünkü bu çıkan bütün adaylar seçimi kazanmak için değil kaybettirmek için çalışmaktadırlar. Ama biz koylarımızın doğal güzelliklerimizin beton yığını olmaması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

“MUHTARLARIN ÜLKENİN BEKASIYLA NE İLGİSİ VAR”

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun ise yaptığı konuşmasında iktidar partisinin “Beka” sorununu öne sürerek insanların milli duygularını istismar etmesine karşın;
“Ülkemiz yerel seçimlere gidiyor, seçilecek muhtarın belediye başkanlarının ülkenin bekasıyla ne ilgisi vardır. Ülkemizde ki beka problemi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetimizle ortadan kalkmıştır. Eğer ortada bir beka problemi varsa o da iktidar ve yandaşların koltuklarının bekasıdır.
Sen on yedi yıldır ülkeyi yöneteceksin sonrada hala çıkıp beka problemi var diyeceksin. Yok öyle yağma. Bu apaçık Ben Duvara tosladım demektir bu, başka hiç bir şey değil” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Osman Gürün, yerel seçimlerin ülkenin içinde bulunduğu duruma bir uyarı niteliğinde olacağını söyleyerek sözlerine;

“Gerçekten Türkiye’nin durumu şu anda cumhuriyet kurulduğundan beri en sıkıntılı döneme geldi. Seçimler başladığında ittifak Cumhur ve Millet ittifakı oldu. Millet İttifakı, iki genel başkanın birleşerek Türkiye’nin gidişatına dur demek için bütün Türkiye’de ittifakın şartlarını oluşturdu. Burası Ahmet ve ya Mehmet’in seçimi değildir. Bu seçim Türkiye’de bir başkaldırı seçimidir. 31 Mart’ta Muğla’dan güçlü bir sesle çıkıp, tüm Türkiye’ye ilan edeceğiz.”Sizlerin vereceği oylarla iktidara sarı kart göstereceğiz.” diyerek devam etti.

Yapılmış ve yapılacak olan yatırımlar hakkında konuşan Başkan Gürün; “Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak her yerde hizmet sunduk. Önümüzdeki günlerde, Milas Belediyesi olmak üzere çok büyük yatırımlarla, altyapı gerçekten oluşturup sizlerin hizmetine sunacağız. Bizim bir tek derdimiz var, Muğla’da mutlu olmanız ve yüzünüzün gülmesi, barış içinde olmanız, sevgi içinde olmanızdır. ifadelerini kullandı.”

 

342 toplam görüntüleme, 1 bugün görüntüleme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*